Více
  21.6 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Apple může první chystané Macy uvést už příští měsíc

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Technologický gigant Apple příští měsíc možná představí první počítače Mac, domnívá se reportér Mak Gurman z agentury Bloomberg. Podle něj by k tomu mohlo dojít v březnu během první letošní akce, na níž Apple představí své chystané produkty. Napsal o tom web 9to5Mac.

  Podle nové zprávy Marka Gurmana Apple představí první Macy během virtuální události chystané na 8. března. Další letošní chystané počítače společnosti budou uvedeny v květnu nebo v červnu, uvádí novinář.

  Letos bude na trh uvedeno pět nových Maců, které by měl Apple odhalit během jara, léta a podzimu, včetně nové verze základního MacBooku Pro. 

  Těšit se můžeme na iMac s čipem Apple Silicon a úhlopříčkou kolem 32 palců, vylepšený MacBook Air s čipem Apple M2 a novým designem, aktualizovaný Mac mini a nový Mac Pro s čipem Apple Silicon. 

  Není jasné, jaké Macy společnost uvede jako první. „Vzhledem k tomu, že dva z nejstarších počítačů Mac s čipem Apple Silicon jsou MacBook Pro a Mac mini základní úrovně, tipoval bych, že jako další budou upgradovány tyto modely,” cituje web 9to5Mac Gurmana. 

  Časová osa stanovená Gurmanem ohledně zveřejnění dalších Maců během května nebo června odpovídá scénáři, v němž další své počítače Apple odhalí někdy kolem data konání každoroční konference Worldwide Developer Conference. 

  Gurmanovo tvrzení odpovídá zprávě spolehlivého analytika Rosse Younga, který předpověděl červnové uvedení počítače iMac Pro s mini-LED displejem. 

  Další chystané produkty

  Očekává se, že Apple představí 8. března více produktů, například iPhone 14, iPhone SE 3, Apple Watch 8, iPad Pro a AirPods Pro 2. 

  Apple zároveň pracuje na produktech, kterých se minimálně letos nedočkáme. V případě společnosti je celkem běžné, že pracuje na novinkách, které nakonec nedokončí. 

  Podle Gurmana Apple pracuje na iPadech s většími displeji pro designéry a umělce. Apple však bude muset kvůli zvětšeným displejům provést významné změny v iPadOS, například v oblasti multitaskingu. Díky této a dalším překážkám letos větší iPady pravděpodobně nevyjdou. 

  Do roku 2025 chce Apple vydat Apple Car, vlastní autonomní vozidlo. Společnost je nyní ve fázi získávání komponentů, komunikaci s dodavateli a uzavírání dohod s výrobními partnery. 

  Firma rovněž pracuje na dvou AR/VR produktech, včetně headsetu pro smíšenou realitu a nových brýlích pro rozšířenou realitu. 

  Svůj AR/VR headset Apple podle některých informací představí už letos. Analytik Ming-Chi Kuo se domnívá, že AR brýle budou uvedeny na trh až po roce 2025. Původní plán společnosti Apple přitom byl rok 2023. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS