Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Xiaomi se letos daří! Vydělalo šílené peníze, v prodeji telefonů předskočilo Apple

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zatímco s některými společnostmi pandemie nemoci covid-19 zamávala, jiným se vede skvěle. Jmenovitě jde třeba o společnosti dodávající zásilky, internetové obchody nebo elektroniku. Ruce si mnou i v čínské firmě Xiaomi. Té narostl prodej chytrých telefonů o 45 %, díky čemuž se v tabulce popularity dostala na třetí místo před Apple.

  Podnik sídlící v čínské metropoli Pekingu na koronavirové krizi jako jeden z mála vydělal. V době, kdy se nesmělo chodit ven a sportovat, se lidé často upínali více k elektronickým zařízením v čele s chytrými telefony. Analytici už dříve tvrdili, že nárůst zisku Xiaomi bude velký, sami ale nečekali, že se zvýší o 19 procent – v přepočtu 14 miliard korun.

  Xiaomi patří mezi přední výrobce telefonů na planetě. Nejde vůbec jen o domácí trh! Xiaomi se těší velké oblibě i v Evropě. Společnost díky svým prodejům předskočila americké konkurenty z firmy Apple a nově sedí na klidném třetím stupínku. Jen pro informaci, první je Samsung, druhý Huawei.

  Uvidíme, jaký Apple udělá následující krok. Mluví se ale hlasitě o tom, že své ztráty dožene. Představil totiž iPhone s pořadovým číslem 12 a o ten je zájem enormní. Ještě navíc před Vánoci. Je jasné, že Apple ze hry ani náhodou není.

  Ale zpátky k telefonům od Xiaomi. Jednoduché, výkonné, přehledné. Takovými přívlastky by se daly mobily od čínské značky vystihnout. Ty nejnovější kousky už se také nedostanou pod hranici 20 000 korun, pravdou ale je i to, že Xiaomi před koncem roku hodně zlevňuje. I proto se možná na pomyslnou bednu dostalo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS