Více
  21.6 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Správce úloh dostává nový vzhled pro Windows 11

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vydáním Windowsu 11 udělala společnost Microsoft velký krok k modernizaci uživatelského rozhraní ve svých operačních systémech. I přes to ale velká část programů vypadala úplně stejně, jako ve Windows 10. Jeden z nich byl všemi známý a používaný Správce úloh. Na ten se v poslední aktualizaci pro Insider Build Microsoft zaměřil.

  Správce úloh je důležitý nástroj, který zobrazuje aktivní procesy, historii aplikací a výkon systému. Dnes je ale jeho vzhled zastaralý a nehodí se do designové filozofie Windowsu 11. Správce úloh neprošel žádnými významnými změnami již téměř 10 let od jeho posledního přepracování v systému Windows 8.

  Aktualizovaná verze Správce úloh byla objevena ve verzi 22538, která byla včera vydána pro Insider Build. Tato verze neobsahuje mnoho pozoruhodných změn a nový Správce úloh byl v ní schován. Skrytý Správce úloh našel Gustave Monce, stejný student inženýrství, kterému se podařilo zprovoznit Windows 11 na telefonu. Jeho poznatky potom využil vývojář FireCube a zveřejnil na Twitter několik snímků obrazovky z nového Správce úloh.

  Nový Správce úloh přebírá designovou filozofii Fluent Design, který Microsoft používá v celém systému Windows 11. Karty v horní části okna byly nahrazeny levým postranním panelem, kde můžete přepínat mezi procesy, grafem výkonů, historií aplikací a aplikací po spuštění.

  Nově také podporuje Správce úloh tmavý režim a obsahuje průhledná rozhraní a barevné nádechy – klíčové vlastnosti u Windows 11. Microsoft se vážně zaměřil jen na design, všechny stávající funkce v nové verzi zůstaly a žádné nové funkce zde nejsou.

  Jak si nového Správce úloh můžete vyzkoušet sami

  Aktualizovaný Správce úloh byl v nové verzi Windows 11 skryt z jasného důvodu. Gustave Monce uvedl, že je v tuto chvíli dost nefunkční. Pokud ho ale chcete i tak zkusit, tak si nejprve musíte stáhnout a rozbalit nástroj ViVeTool. Poté spusťte Terminál jako správce v adresáři ViveTool a zadejte následující příkazy:

  vivetool addconfig 35908098 2

  vivetool addconfig 37204171 2

  vivetool addconfig 36898195 2

  vivetool addconfig 36898195 2

  Poté restartujte počítač. Po restartu klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a vyberte možnost “Správce úloh”, abyste viděli novou tajnou verzi.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS