Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Společnosti Motorola a Verizon pracují na „5G Náhrdelníku“ pro náhlavní soupravy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnosti Verizon a Motorola právě oznámily nové nositelné zařízení 5G Neckband, které by mohlo vyřešit největší problém náhlavních souprav: často je zatěžuje velké množství součástek. 5G Neckband si klade za cíl snížit hmotnost náhlavních souprav tím, že na sebe vezme velkou část komponentů, které budou poté uživatelé nosit na krku.

  I ty nejlepší VR headsety, jako je Oculus Quest 2, mají problémy s výdrží baterie a pohodlným dlouhodobým nošením. Zvýšená hmotnost na hlavě zůstává hlavním problémem, který brání většímu rozšíření náhlavních souprav VR. Tohle se snaží 5G Neckband napravit.

  Myšlenka je taková, že 5G Neckband bude fungovat jako mozek náhlavní soupravy. Odlehčením komponentů, jako je výkonný procesor a těžká baterie, může být samotná náhlavní souprava lehčí a pohodlnější na nošení.

  5G Neckband vypadá na první pohled jako klíčenka s plastovým boxem nebo jako velký náhrdelník

  Přední přívěsek má podle společností rozměry 2,1 x 3,8 palce (54 x 97 mm) a váží 100 gramů. Přívěšek obsahuje procesor Snapdragon 8 Gen 1, baterii s kapacitou 5 000 mAh, touchpad, slot na SIM kartu a světelný indikátor nabíjení.

  Jak lze poznat z předběžného názvu „5G Neckband“, náhrdelník má anténu pro 5G. Ta je zabudována podél zbytku náhrdelníku. Nechybí ani řada senzorů, jako je gyroskop, akcelerometr, barometr a GPS.

  5G Neckband má na zadní straně druhý modul ve tvaru lichoběžníku, který váží 75 gramů. Modul obsahuje další anténu a stereofonní reproduktory. Zadní modul a přívěsek na přední straně jsou propojeny koaxiálními a signálovými kabely.

  Ačkoli propagační obrázky ukazují 5G Neckband používaný s brýlemi ThinkReality A3 od společnosti Lenovo, podle serveru Engadget je navržen i pro jiné chytré brýle. Je údajně kompatibilní s platformou Snapdragon VR společnosti Qualcomm, rozhraním Remote Network Driver Interface společnosti Microsoft a je také vybaven porty USB-C a DP1.4.

  Je však zřejmé, že produkt je stále v rané fázi vývoje. Zatím nejsou k dispozici žádné informace o tom, kolik bude zařízení stát ani kdy bude k dispozici. Brian Mecum ze společnosti Verizon však sdělil, že společnost jedná s partnery z oblasti maloobchodu, sportovních lig a vzdělávání.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS