Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Společnost Sonos údajně pracuje na vlastním operačním systému pro televizory

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Sonos je známá především svými domácími soundbary, reproduktory a audiosystémy. Podle nových informací se ale společnost nově zaměřila na tvorbu operačních systému, přesněji má v plánu nový projekt, který je dost podobný známému Apple TV nebo Google TV.

  První o tom informoval server Protocol, který uvedl, že se objevily pracovní pozice na nový projekt “Home Theater OS”. Nejvíce prozrazující pracovní pozice je asi “Head of Partnerships, Home Theatre” (vedoucího partnerské spolupráce pro Home Theater):

  “Vedoucího partnerské spolupráce bude hrát klíčovou roli při propojování uživatelů s obsahem a službami, které mají rádi, s kvalitními zážitky, které od Sonosu očekávají.”

  Server Protokol poukazuje na to, že Nick Millington, který je ředitelem pro inovace společnosti Sonos, osobně propagoval pozici “Head of Partnerships, Home Theatre” na síti LinkedIn: “Pracuji na novém projektu domácího kina a hledám vedoucího partnera, který by mi pomohl,” uvedl Millington.

  Další zajímavá pozice, kterou Sonos nabízí je: “UX Lead, Next Generation Home Theater Experience”. Ta vyžaduje někoho s “prokazatelnými zkušenostmi” v oblastech, jako je televize, tvorba digitálního obsahu a reklama. V inzerátu se uvádí, že se vyžaduje alespoň osmiletá zkušenost s navrhováním uživatelských rozhraní pro mobilní zařízení a televizi.

  Konkurent pro Apple TV?

  Ať už bude konečný produkt vypadat jakkoli, z nových pracovních nabídek je zřejmé, že Sonos chce hrát ještě větší roli v průmyslu volného času. Možná můžeme očekávat konkurenta pro Fire TV, Google TV nebo Apple TV/tvOS. Sonos ale bude muset změnit svůj obchodní model, aby se lépe prosadil na trhu streamovacích platforem.

  Server The Verge se obrátil na společnost Sonos s žádostí o komentář k jejím zjevným cílům v oblasti domácího kina. Od společnosti obdržel následující vyjádření:

  “Jako lídr v oblasti zvuku domácího kina budeme i nadále inovovat a vytvářet produkty a zážitky, které zjednodušují a zpříjemňují poslech a přibližují vás k hudbě a obsahu, který máte rádi. Dnes nemáme nic dalšího, co bychom mohli sdělit.”

  Společnost Sonos již vyrábí soundbary, subwoofery a reproduktory, které lze použít jako prostorové reproduktory. Tato zařízení se osvědčila jako oblíbená pro domácí kino.

  V současné době však Sonos nevyrábí hardwarový dálkový ovladač – jeho zařízení se ovládají buď pomocí aplikace v chytrém telefonu, nebo prostřednictvím dálkového ovladače používaného s připojeným televizorem uživatele.

  S novým operačním systémem by snad mohly přijít i nové možnosti ovládání. Na jakékoliv další info či hotový produkt si ale ještě pár let počkáme.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS