Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Samsung představil několik skládacích displejů a notebook s kamerou pod displejem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Samsung Display představil na veletrhu Display Week 2021 několik nových skládacích panelů. Mezi novinky patří „slidable“, „S-foldable“ a „UPC“.

  Je vidět, že se Samsung pořádně zapřel do výroby telefonů a tabletů s ohebným displejem. V současné době nabízí dva typy ohebných displejů. Větší displej, který se ohýbá horizontálně, je nasazen v Galaxy Z Fold 2. Menší vertikálně ohýbající displej je nasazen do telefonu Galaxy Z Flip. Korejský gigant Samsung údajně hodlá dodávat více než 10 milionů kusů skládacích telefonů ročně.

  Slidable panel je dokonalý pro multitasking

  Slidable panel je vybaven horizontálně se rozšiřujícím displejem. V rozloženém stavu vypadá zařízení přibližně stejně velké jako běžný smartphone. Stisknutím tlačítka lze obrazovku rozšířit o několik milimetrů a vytvořit tak větší displej pro multitasking. Slidable má být lehce přenosný a snadno použitelný, zároveň usnadní mutlitasking nebo přehrávání videí.

  S-foldable se dokáže ohnout až dvakrát

  S-foldable je zařízení, které slibuje nejlepší technologii OLED na světě. Dokáže se složit až nadvakrát ve dvou místech, což vám dává možnost flexibilně upravit požadovanou velikost obrazovky. Zařízení se po dvojím složení používá jako smartphone a po úplném otevření jako tablet. Při úplném rozložení má displej maximální velikost 7,2 palce. Přední kamery jsou umístěny v levém bočním rámečku displeje.

  17palcový skládací displej

  Samsung také představil 17palcový skládací displej, který se skládá na polovinu podobně jako tablet Surface Neo od Microsoftu anebo ThinkPad X1 Fold od Lenova. Panel má poměr stran 4:3 a je navržen s ohledem na produktivitu. Lze jej používat v orientaci na výšku i na šířku.

  Notebook s kamerou pod displejem

  Samsung také nabídl pohled na svojí kameru pod displejem (UPC) uvnitř notebooku, která by umožnila použití panelů od okraje k okraji. Společnost již dříve tuto technologii teasovala na čínských sociálních sítích a slibovala, že technologie UPC povede k tenčím a lehčím notebookům s menšími rámečky. Technologie kamery pod obrazovkou není určena jen pro notebooky a je již dostupná například v telefonu ZTE Axon 20 5G a letos by se měla objevit i v telefonech Xiaomi.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS