Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Pixel 7a dostane oproti loňskému modelu výrazný upgrade

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Oblíbený tipér tvrdí, že Google již začal pracovat na smartphonu Pixel 7a. A pokud se ve svém úniku neplete, telefon by mohl mít oproti svému předchůdci významná, leč oproti konkurenci možná nedostačující vylepšení u fotoaparátu, displeje a nabíjení. Napsal o tom web Pocketnow.

  Společnost Google představila svůj smartphone Pixel 6a teprve před několika měsíci a již začínají ze světa internetu prosakovat úniky o jeho nástupci, modelu Pixel 7a. Tipér Kuba Wojciechowski podle webu Pocketnow tvrdí, že Google na něm už začal pracovat.

  Kuba uvádí, že společnost označuje zařízení jako „Lynx“. To, že na něm již Google pracuje, by dávalo smysl. Očekává se, že telefon společnost představí příští rok na konferenci I/O stejně jako v případě letošního Pixel 6a.

  Podle úniku nabídne Pixel 7a zásadní upgrade displeje. Google sáhne po 90Hz OLED displeji s Full HD+ od Samsungu. Pixel 6a zklamal s 60Hz OLED obrazovkou, zatímco například stejná cenová kategorie Nothing Phone (1) oslnila s 120Hz displejem.

  Tento panel by poskytl telefonu vysokou obnovovací frekvenci, což by v době vysoké náročnosti aplikací na výkon operačního systému vedlo k hladkému a plynulému chodu přístroje.

  Pixel 7a slibuje lepší výkon i efektivitu

  K upgradu dojde i v případě fotoaparátů. Google použije podle úniku pro primární fotoaparát snímač Sony IMX787 a pro širokoúhlou kameru Sony IMX712. Pixel 6a používal stejné senzory jako o tři roky starší Pixel 3. V případě správnosti informací tedy lze u Pixel 7a očekávat výrazné vylepšení kamer.

  Také potěší bezdrátové nabíjení, které předchozí model nepodporoval. Co už ovšem nepotěší je pouze 5W výkon, což není kdoví jak hodně.

  Zklamání ovšem telefon vynahradí funkcí sdílené baterie. Jejím aktivováním bude uživatel moci nabíjet společně se smartphonem i jeho příslušenství, včetně sluchátek. To může být v některých situacích užitečné a hlavně praktické.

  Na závěr Kuba tvrdí, že Pixel 7a bude mít v těle čipset Google Tensor G2 stejně jako nedávno oznámené modely Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Model Pixel 7a tak slibuje oproti loňské značce lepší výkon i efektivitu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS