Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Nová technologie HyperCharge od Xiaomi dokáže plně nabít telefon za 8 minut

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dvě nové technologie rychlého nabíjení od Xiaomi dokáží nabít telefon v rekordních časech. Společnost Xiaomi představila technologii rychlého nabíjení HyperCharge s výkonem 200W, která plně nabije baterii s kapacitou 4 000 mAh za méně než 8 minut. Dále společnost představila technologii bezdrátového nabíjení s výkonem 120W, která plně nabije smartphone se stejnou kapacitou baterie do 15 minut.

  Čínský technologický gigant Xiaomi zveřejnil video, na kterém demonstruje, jak rychle se smartphone s baterií o kapacitě 4 000 mAh s novými technologiemi nabíjí. Video ukazuje, že nabití telefonu do 10 % trvá pouhých 44 sekund, nabití do 50 % trvá pouhé 3 minuty a telefon se s technologií HyperCharge plně nabije za méně než 8 minut.

  Xiaomi ve videu také předvedlo svou 120W technologii bezdrátového nabíjení. K testování kabelového i bezdrátového nabíjení používá Xioami na zakázku sestavený smartphone Mi 11 Pro. Video ukazuje, že Mi 11 Pro se 4 000mAh baterií se nabije na 10 % za méně než minutu, na 50 % za 7 minut a plně nabitý je za 15 minut.

  Čínské společnosti vyrábějící chytré telefony často bojují o nejrychlejší nabíjení s co největšími bateriemi. Společnosti často zveřejňují ukázky průlomových řešení, jež se mohou, ale nemusí objevit ve finálních produktech. Před dvěma lety například Xiaomi oznámilo 100W nabíječku, která dokázala nabít baterii s kapacitou 4 000 mAh za 17 minut, zatímco loňský model Mi 10 Ultra se při 120W výkonu nabil za 23 minut – ačkoli měl větší baterii s kapacitou 4 500 mAh.

  Je tak rychlé nabíjení vůbec užitečné?

  Pokrok je vždy vítaný a představa, že by bylo možné plně nabít telefon za osm minut, je jistě lákavá. Je však třeba poznamenat, že tyto systémy rychlého nabíjení vždy vyžadují proprietární nabíječky a kabely, takže se budou používat spíše doma než v nouzových situacích, kde by mohly být nejužitečnější. Nakonec bude stejně vždy nejdůležitější výdrž daného telefonu, než rychlost nabíjení.

  Společnost Xiaomi ještě neuvedla podrobnosti o tom, kdy budou nové technologie nabíjení použity v produktech připravených k prodeji a které telefony je dostanou jako první. Její integraci však lze očekávat v nadcházejících vlajkových modelech od Xiaomi.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS