Více
  3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Microsoft umožní přihlášení bez hesla do všech svých služeb včetně Xboxu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Microsoft nyní umožňuje odstranit veškerá hesla z účtů Microsoft. Místo hesel budete moct používat k přihlášení různé metody, které jsou v nějakých případech i bezpečnější než hesla.

  Počínaje dneškem umožní Microsoft přihlašovat se k účtům pomocí Microsoft Authenticator, Windows Hello, bezpečnostního klíče nebo kódů zasílané prostřednictvím SMS či e-mailu. Bez hesla se budete moci přihlašovat ke službám, jako je Outlook, OneDrive, Microsoft Family Safety, a dokonce i k Xboxu řady X/S. Microsoft tuto možnost v průběhu několika příštích týdnů rozšíří do všech svých služeb a to nejspíš kvůli přípravě na uvedení operačního systému Windows 11 5. října.

  Důvodem je bezpečnost a pohodlí

  „Počet kybernetických útoků se zvýšil v důsledku krádeží identit a hesel – jako obránci máme v této asymetrické hře opravdu co dělat.“ uvedl Vasu Jakkal, viceprezident společnosti Microsoft pro bezpečnost, dodržování předpisů, identity a správu. „Bez hesel získáte pokročilé zabezpečení a je to mnohem jednodušší. Je to prostě pecka.“

  Bylo by vítané, kdyby se hesla zbavily i další služby, pokud by uživatelům mohly nabídnout alternativní a bezpečné způsoby přihlašování. Do té doby si všude, kde je to možné, zapněte dvoufaktorové ověřování, pořiďte si správce hesel a používejte jedinečná hesla pro všechny své účty.

  Jak přihlašování bez hesla aktivovat

  Než se však budete moci přihlašovat bez hesla, budete muset nastavit pár věcí. Jako první si stáhněte aplikaci Microsoft Authenticator, která je k dispozici pro operační systémy iOS a Android, a propojte si ji se svým účtem. Poté se budete muset přihlásit ke svému účtu Microsoft prostřednictvím prohlížeče. Po přihlášení klikněte na „Zabezpečení“ a poté na „Rozšířené možnosti zabezpečení“ a odklikněte možnost „Účet bez hesla“. Odtud můžete podle pokynů na obrazovce určit, jak funkci používat.

  Přihlašování pomocí hesla můžete kdykoli znovu aktivovat, ale jiné způsoby přihlášení mohou být mnohem pohodlnější a bezpečnější. Hesla jsou nejen minovým polem kybernetické bezpečnosti, ale jejich zadávání je časově náročné a v lepším případě otravné.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS