Více
  2 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Microsoft Surface Duo 2 dostal lepší kamery a dva 90Hz displeje

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Microsoft oficiálně oznámila nový Surface Duo 2, svůj druhý pokus o skládací telefon s operačním systémem Android.

  První Surface Duo společnosti Microsoft byl propadák. Loni byl uveden na trh se zasekaným softwarem a specifikacemi, které zaostávaly za telefony s podobnou cenou.

  Nový Surface Duo 2 přináší některé funkce, které loňský model postrádal. Tentokrát do něj Microsoft dal pořádné kamery, podporu 5G, rychlý procesor a větší obrazovky – což jsou věci, které jsou u drahých telefonů docela normální a chyběly v prvním modelu.

  Displeje mají nově obnovovací frekvenci 90 Hz

  Surface Duo 2 má dva 5,8palcové displeje OLED s rozlišením 1344 x 1892, které jsou propojené pantem. Ten je umožňuje otevřít jako knihu nebo jej podepřít jako stan. Je to výrazně odlišný přístup od toho, co dělá Samsung se svými skládacími telefony, které mají jednu velkou obrazovku, jež se složí na polovinu.

  Dohromady mají oba displeje Duo 2 úhlopříčku 8,3 palce a oba disponují rychlejší obnovovací frekvencí 90 Hz. Mírné zakřivení obrazovky umožňuje její zobrazení i v zavřeném stavu, kdy Duo 2 zobrazuje čas a zmeškaná oznámení.

  Kamery jsou nyní tři

  Původní model byl vybaven jediným 11megapixelovým fotoaparátem nad pravým displejem. To znamenalo, že jste tento jeden fotoaparát museli používat jak pro selfie, tak pro běžné snímky. Když k tomu připočteme zasekaný software, Surface Duo nikdy nebyl při pořizování snímků dobrý.

  Tentokrát společnost Microsoft nainstalovala na vnější stranu modelu Duo 2 pořádný systém tří kamer se standardním širokoúhlým objektivem, ultraširokým objektivem a teleobjektivem. Všechny tři fotoaparáty mají rozlišení 12 megapixelů, přičemž širokoúhlý objektiv a teleobjektiv jsou navíc vybaveny optickou stabilizací obrazu.

  Mezi další novinky patří zvukový systém, který podle Microsoftu zajišťuje stereofonní zvuk bez ohledu na to, jak Surface Duo 2 držíte nebo polohujete. Na boku zařízení najdete také šikovný ambientní displej, který ukazuje například výdrž baterie.

  K dispozici je také nová černá barva Obsidian a k zařízení můžete magneticky připojit pero Surface Pen. Duo 2 bude mít při uvedení na trh operační systém Android 11, přestože původní Duo má stále jen Android 10.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Magic V: první skládací telefon od společnosti Honor

  Magic V: první skládací telefon od společnosti Honor

  Honor je nejnovější společností, která naskočila na trend skládacích telefonů. Společnost již několik týdnů na sociálních sítích odhalovala informace o telefonu Magic V, který dnes konečně oficiálně představila.
  Samsung Galaxy S21 FE je konečně tu. S ním přichází i speciální akce, díky které můžete při koupi ušetřit přes 4000 korun

  Samsung Galaxy S21 FE je konečně tu. S ním přichází i speciální akce, díky které můžete při koupi ušetřit přes 4000 korun

  Společnost Samsung uvádí další "Fanouškovskou edici" na trh, tentokrát pro Galaxy S21. A není tomu divu, když Galaxy S20 FE byl při svém uvedení na trh v roce 2020 tak velkým úspěchem. Galaxy S21 FE stojí v závislosti na konfiguraci až 20 990 korun a k dispozici je v černé, bílé, levandulové a olivové barvě.
  Xiaomi 12 (Pro) láká na trojici zadních fotoaparátů a výkonný čipset Snapdragon 8 první generace

  Xiaomi 12 (Pro) láká na trojici zadních fotoaparátů a výkonný čipset Snapdragon 8 první generace

  Ve středu oznámila společnost Xiaomi smartphony Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro. Jedná se o jejich první produkty, který využívají masivní 1/1,28palcový snímač IMX707 od Sony.
  Samsung S22 Ultra

  Chytré telefony, na které se těšíme v roce 2022

  Výrobcům podařilo v průběhu roku 2021 vydat pozoruhodný sortiment chytrých telefonů, navzdory mnoha potížím, s nimiž se odvětví v průběhu pandemie potýkalo. Podle uniklých a oficiálních informací to vypadá, že rok 2022 bude také velmi zajímavý. V článku jsme sepsali nejzajímavější telefony, které přijdou na trh v prvním čtvrtletí příštího roku.
  Find N

  Find N od společnosti Oppo: Další velký hráč na trhu se skládacími telefony

  Společnost Oppo včera představila svůj první skládací telefon Find N. Společnost na tomto telefonu pracuje již od roku 2018 a finální model telefonu Find N je výsledkem šesti generací interního vývoje.
  Chytré hodinky

  Google plánuje na příští rok vydání „Pixel Watch“

  Společnost Google pracuje na chytrých hodinkách řady Pixel, které plánuje uvést na trh v příštím roce. Zprávu uvedl server Insider.
  Reklama
  Reklama
  Reklama