Více
  0.5 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  LG DualUp: Nový vertikální monitor s poměrem stran 16:18

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost LG včera představila zcela nový typ monitoru s názvem DualUp. Monitor má jedinečný poměr stran 16:18 a poskytuje funkci vertikálního rozdělení zobrazení, která umožňuje uživatelům vidět více věcí najednou.

  Zatímco u notebooků jsou vyšší obrazovky stále běžnější, u monitorů PC jsou neuvěřitelně vzácné. Existuje spousta ultraširokých monitorů, které vyplňují periferní vidění hráčů, ale do teď bylo téměř nemožné najít vertikální PC monitor.

  S rozlišením 2560 × 2880 a úhlopříčkou 27,6 palce dosahuje DualUp (model 28MQ780) nejvyššího jasu 300 nitů a pokrývá 98 % barevného gamutu DCI-P3. Připojuje se k dodávanému stojanu LG Ergo, který lze upnout na většinu pracovních stolů a stolků, aby se ušetřilo místo.

  Monitor má také stejný počet pixelů (7 372 800) jako dva 21,5palcové monitory QHD 16:10 (rozlišení 2560 × 1440), ale je mnohem vyšší.

  Kromě produktivity a tvůrčích možností, které se díky tomuto novému typu monitoru otevírají, má podle společnosti LG monitor s dvojitou výškou i ergonomické výhody. DualUp pomáhá omezit pohyby hlavy ze strany na stranu, což je hlavní příčina bolesti krku.

  Kromě monitoru DualUp představila společnost LG také monitor UltraFine, který má úhlopříčku 32 palců a rozlišení 4K UHD

  Tento monitor má obyčejnější poměr stran 16:9. Společnost LG se u tohoto modelu chlubí svým prvním panelem Nano IPS Black a tvrdí, že tento displej dokáže zobrazit „realistické a vyladěné odstíny černé“.

  UltraFine může být o něco jasnější než DualUp s hodnotou jasu až 400 nitů a má také kontrastní poměr 2000:1 oproti 1000:1 u DualUp.

  Lákadlem je také samokalibrační senzor, který zajišťuje, že při úpravě fotografií či videa nebo při práci na grafických návrzích uvidíte přesné barevné odstíny.

  Oba nové monitory mají dva porty HDMI, jeden port USB-C (pro počítač) a dva porty USB-C. Mohou nabíjet externí zařízení, jako jsou notebooky, výkonem až 96 W prostřednictvím USB power delivery.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS