Google ustoupil od nepříliš oblíbené změny designu widgetu At a Glance. V nejnovější betaverzi Androidu 16 QPR1 se vracejí barevné ikony počasí, které byly v předchozím vydání nahrazeny bílými, minimalistickými ikonami. Ty ale u uživatelů příliš nezabodovaly.
Bílé ikony působily sice čistě, ale často splývaly s pozadím a ztěžovaly rychlé čtení informací. Návrat barev pomáhá lépe odlišit počasí od data a času. Výsledkem je přehlednější a funkčnější domovská obrazovka i zamčený displej.
Lepší čitelnost i na pohled
Kromě návratu barevných ikon přidal Google i větší písmo s informacemi o počasí. Čísla a text jsou výraznější, což ocení hlavně ti, kteří se chtějí jen letmo mrknout.
Změna se týká nejen domovské obrazovky, ale i always-on displeje nebo zámku obrazovky. Zkrátka všude, kde widget At a Glance zobrazuje počasí.
Google is revamping Pixel's 'At a Glance' widget, blending modern AI smarts with beloved Google Now vibes for a richer and more personalized home screen experience! https://t.co/BLHhLKlQwN pic.twitter.com/HiGKCuH8uy
— Finn Framework (@finn_frame) July 16, 2025
Úpravy i v hledání
Spolu s počasím dostal nový kabát i vyhledávací panel v Pixel Launcheru. Ikony pro hlasové hledání, Google Lens a AI režim už nejsou barevné, ale ladí s tématem plochy. Výsledkem je méně rušivý dojem a větší důraz na logo Google.
Klasické čtyřbarevné ikony tak ustoupily decentnějším odstínům podle aktuálního vzhledu systému. Hledání tak působí kompaktněji, a to i v horní části mřížky aplikací.
Poslední beta před finálem
Třetí betaverze QPR1 je zřejmě poslední větší náhled před oficiálním uvedením Androidu 16, které Google plánuje na září. Kromě vizuálních změn obsahuje také další opravy a drobná vylepšení pro zařízení Pixel.
Na základě zpětné vazby tak Google přehodnotil některé dřívější kroky. „Stará verze splývala s datem a dnem nad ní,“ znělo z uživatelských ohlasů. Barevnější návrat tak dává smysl. Funkčnost má u widgetu tohoto typu přece jen přednost.
Víc estetiky i užitku
Nový styl spojuje lepší vizuální orientaci a praktičnost. V době, kdy mobily informují neustále a všude, by měl být skutečně tím, čím má být – jasným a srozumitelným pomocníkem.