Více
  2 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Air Glass: nejnovější chytré brýle od společnosti Oppo

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Oppo představila chytré brýle Air Glass, které začne prodávat na začátku příštího roku. Společnost označila Air Glass jako produkt „asistované reality“. Ta na rozdíl od rozšířené reality, která překrývá 3D objekty na skutečný svět, pouze promítá 2D informace do zorného pole.

  Už déle se předpokládá, že se chytré brýle stanou technologickým hitem. Bohužel se jim to ale nikdy nepodařilo a byly zredukovány na většinou zapomenutý kout historie spotřební techniky. Oppo je poslední ze společností, které se snaží chytré brýle zpopularizovat.

  Brýle Air Glass jsou vybaveny procesorem Qualcomm Snapdragon 4100 a celkově váží pouhých 30 g. Oppo uvádí, že by měly vydržet 3 hodiny aktivního používání a 40 hodin v pohotovostním režimu.

  K dispozici jsou dvě provedení rámečku, stříbrný polorámeček a černý celorámeček. Oba rámečky jsou k dispozici ve dvou velikostech. Vnitřní strana rámečku má magnetický port, který umožňuje jeho připevnění k běžným brýlím.

  Displej využívá malý projektor s technologií Micro LED, který je schopen dosáhnout špičkového jasu až 3 miliony nitů. Skutečný jas bude v průměrných podmínkách až 1 400 nitů. Displej je monochromatický s 16 nebo 256 úrovněmi stupňů šedi v závislosti na režimu.

  Brýle lze ovládat dotykem, hlasem, sledováním rukou a hlavy a také prostřednictvím aplikace Smart Glass ve smartphonu s operačním systémem Oppo ColorOS 11 nebo vyšším.

  Případy použití, které společnost Oppo navrhuje pro Air Glass, jsou poměrně skromné. Brýle lze využít pro oznámení a pokyny, a také pro funkce, jako je teleprompter a překlad v reálném čase.

  Brýle Air Glass se prozatím dostanou na trh v omezeném množství v prvním čtvrtletí roku 2022 v Číně. Při úspěchu je ale dost možné, že se v příštích letech dostanou na širší mezinárodní trh. Podrobnosti o ceně nebyly zatím uvedeny.

  Společnost Oppo oznámila brýle na své každoroční akci Inno Day. Zde také odhalila svůj první vlastní čip NPU, který má zvýšit obrazový výkon související se strojovým učením. Jmenuje se MariSilicon X a bude součástí příštího smartphonu Oppo Find X.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Intel plánuje v únoru vydat specializovaný čip pro těžbu bitcoinů

  Intel plánuje v únoru vydat specializovaný čip pro těžbu bitcoinů

  Svůj specializovaný čip s názvem Bonanza Mine představí čipový gigant na Mezinárodní konferenci o polovodičových obvodech (ISSCC). Informace vyplívají z oficiální agendy konference.
  Na internetu se objevil manuál pro chystané chytré hodinky Starfield

  Na internetu se objevil manuál pro chystané chytré hodinky Starfield

  Chystaná hra Starfield společnosti Bethesda bude obsahovat chytré hodinky, které si budete moci pořídit i v reálném životě. Informace unikly z rané kopie manuálu, kterou na internetu našel uživatel Redditu u/SquiddyVonn. Starfield je akční RPG s vesmírnou tématikou, které ma vyjít 11. listopadu.
  Litra Glow

  Logitech for Creators přichází s dalším produktem. Tentokrát se jedná o levné světlo pro streamery

  Pro streamery a tvůrce videí je dobré osvětlení základ úspěchu. Proto společnost Logitech pod svou značkou Logitech for Creators představila nové osvětlovací zařízení s názvem Litra Glow. Podle společnosti dokáže světlo zajistit přirozený a zářivý vzhled u všech odstínů pleti.
  Canon tiskárna

  Nedostatek polovodičů zasáhl i společnost Canon. Ta musela začít vyrábět své tonerové kazety bez čipů

  Světový nedostatek čipů zasáhl dokonce i výrobce tiskáren. Čipy se nevyužívají jen v samotných tiskárnách, ale i v tonerových kazetách, díky kterým může tiskárna zjistit autentizaci kazety a hladinu inkoustu. Společnost Canon byla nucena začít vyrábět inkoustové kazety bez čipů, se kterými některé tiskárny odmítají pracovat.
  Samsung představil novou OLED technologii s názvem QD-OLED. Má mít širší barevný gamut a vyšší jas

  Samsung představil novou OLED technologii s názvem QD-OLED. Má mít širší barevný gamut a vyšší jas

  Pokud jste tento rok plánovali koupit OLED televizi či monitor, možná byste měli ještě chvíli počkat. Důvodem je nová technologie QD-OLED od Samsungu, která se do zařízení dostane oficiálně v roce 2022.
  První herní tablet s RTX 3050 Ti: Asus ROG Flow Z13

  První herní tablet s RTX 3050 Ti: Asus ROG Flow Z13

  "Nejvýkonnější herní tablet na světě", tak označila společnost Asus její nejnovější zařízení Asus ROG Flow Z13, které oznámila na veletrhu CES 2022. Jedná se o nástupce modelu ROG Flow X13 z roku 2021 a představuje nový koncept hybridního herního tabletu. K dispozici je dok s externí grafickou kartou a rozšířenou konektivitou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama