Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Air Glass: nejnovější chytré brýle od společnosti Oppo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Oppo představila chytré brýle Air Glass, které začne prodávat na začátku příštího roku. Společnost označila Air Glass jako produkt „asistované reality“. Ta na rozdíl od rozšířené reality, která překrývá 3D objekty na skutečný svět, pouze promítá 2D informace do zorného pole.

  Už déle se předpokládá, že se chytré brýle stanou technologickým hitem. Bohužel se jim to ale nikdy nepodařilo a byly zredukovány na většinou zapomenutý kout historie spotřební techniky. Oppo je poslední ze společností, které se snaží chytré brýle zpopularizovat.

  Brýle Air Glass jsou vybaveny procesorem Qualcomm Snapdragon 4100 a celkově váží pouhých 30 g. Oppo uvádí, že by měly vydržet 3 hodiny aktivního používání a 40 hodin v pohotovostním režimu.

  K dispozici jsou dvě provedení rámečku, stříbrný polorámeček a černý celorámeček. Oba rámečky jsou k dispozici ve dvou velikostech. Vnitřní strana rámečku má magnetický port, který umožňuje jeho připevnění k běžným brýlím.

  Displej využívá malý projektor s technologií Micro LED, který je schopen dosáhnout špičkového jasu až 3 miliony nitů. Skutečný jas bude v průměrných podmínkách až 1 400 nitů. Displej je monochromatický s 16 nebo 256 úrovněmi stupňů šedi v závislosti na režimu.

  Brýle lze ovládat dotykem, hlasem, sledováním rukou a hlavy a také prostřednictvím aplikace Smart Glass ve smartphonu s operačním systémem Oppo ColorOS 11 nebo vyšším.

  Případy použití, které společnost Oppo navrhuje pro Air Glass, jsou poměrně skromné. Brýle lze využít pro oznámení a pokyny, a také pro funkce, jako je teleprompter a překlad v reálném čase.

  Brýle Air Glass se prozatím dostanou na trh v omezeném množství v prvním čtvrtletí roku 2022 v Číně. Při úspěchu je ale dost možné, že se v příštích letech dostanou na širší mezinárodní trh. Podrobnosti o ceně nebyly zatím uvedeny.

  Společnost Oppo oznámila brýle na své každoroční akci Inno Day. Zde také odhalila svůj první vlastní čip NPU, který má zvýšit obrazový výkon související se strojovým učením. Jmenuje se MariSilicon X a bude součástí příštího smartphonu Oppo Find X.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS