Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Xiaomi následuje Apple! Nová Mi 11ka postrádá nabíječku, má ale neskutečný výkon

  Zdroj:Xiaomi

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ještě před koncem letošního roku představila čínská značka Xiaomi svou vlajkovou loď pro příští rok 2021. Nový telefon Mi 11 se pyšní nejmodernějším vnitřkem, skvělým displejem i foťákem. Navíc by neměl stát moc. Jedna věc však bude v krabičce chybět – nabíjecí adaptér.

  Čínská značka Xiaomi, to je v posledních době technologický gigant. V letošním roce dokonce v prodejích překonalo značku Apple. Na trh hrne sluchátka nebo chytré hodinky, největší tržby však stále dělají mobilní telefony. Doma v asijské zemi už se mohou lidé těšit na nový nejvýkonnější model, který nese název Mi 11.

  Zatím na světe není žádné Pro, Max, Ultra nebo podobné dodatky. K dispozici bude alespoň prozatím pouze jedna varianta. Zato moc dobrá. Xiaomi si dalo na novince velice záležet. Telefon bude pohánět nejmodernější procesor Snapdragon 888, k dispozici bude 8 nebo 12 GB operační paměť. Z hlediska prostoru by to také mělo být zajímavé – 128 nebo 256 GB.

  To ale zdaleka není všechno. Dokonalý fotoaparát, 120 Hz displej nebo podpora 5G sítí. Pořádně našlapané má být i nabíjení. Rekordně rychlé. 55 W s pomocí kabelu, 50 W bezdrátově. S nabíječkou se však pojí problém. Xiaomi se totiž po Apple stalo druhou značkou, která automaticky nedává do krabiček od telefonů nabíjecí adaptéry.

  Proč? Apple se před nedávném řešil ve velkém. Adaptéry si musíte koupit zvlášť. Tento rok byl náročný i finančně, proto chtěl Apple vydělat i na něčem takovém. To u Xiaomi, když si zažádáte, bude vám nabíječka k Mi 11ce přibalena.

  Telefon byl oficiálně uveden na trh v Číně, do Evropy a celého světa se tak zatím teprve chystá. Cenově by se mohla ta nejlepší verze pohybovat na hranici 15 a půl tisíce korun.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS