Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Vydání macOS 12.3 neproběhlo hladce, několik uživatelů hlásí značné problémy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Apple v pondělí vydal macOS 12.3, ale ne všem se aktualizace podařila. Objevují se zprávy o tom, že počítače Mac, které byly v opravě, se při pokusu o aktualizaci poškodily.

  Konkrétně se problém týká modelů MacBook Pro M1, u kterých byla vyměněna logická deska. Jediná pomoc, kterou prodejny Apple Store zatím nabízejí, je opětovná výměna logické desky, která však problém nevyřeší.

  Několik uživatelů o tom psalo na fóru Apple Developer. Uživatelé, kteří se pokoušejí aktualizovat svůj Mac na verzi macOS 12.3 z verze macOS 12.2.1 nebo starší, se setkávají s chybami, nekonečnými restarty a někdy se jejich počítače “bricknou”.

  “V lednu jsem si koupil 16palcový MacBook Pro M1. Koncem ledna jsem na něj nainstaloval beta verzi Monterey. V únoru jsem vedle něj vylil plný šálek kávy a odnesl ho do servisu Apple Care. Vyměnili téměř všechno – od logické desky přes baterie až po obě pouzdra a ventilátory. Když jsem obnovoval zálohu Time Machine, migrační asistent mi poradil aktualizaci na betaverzi Monterey, protože právě tento OS používala moje záloha. Přijetím této výzvy v rámci migračního asistenta se počítač restartoval, ale aktualizace se nedokončila. Zkusil jsem tedy provést aktualizaci na Monterey beta z předvoleb systému. To vedlo ke spouštěcí smyčce a fakticky to počítač zablokovalo. Obnovil jsem počítač pomocí nástroje Apple Configurator a režimu DFU a vyzkoušel jsem všechny možné permutace aktualizace na verzi Monterey beta, ale výsledek byl stejný.” napsal frustrovaný uživatel.

  Několik uživatelů má po aktualizaci také problémy s grafickým výkonem

  Server AppleInsider dostal několik emailů, v kterém si uživatelé stěžovali na drastické snížení výkonu jejich grafických karet po aktualizaci na macOS 12.3.

  “V jednom e-mailu se uvádí, že po aktualizaci běžela integrovaná grafika jejich Macu rychleji než jejich karta W6800X za 2800 dolarů. V jiném případě uživatel zjistil, že výkon jeho neidentifikované karty AMD RDNA se po aktualizaci snížil v benchmarku o 94 %.” uvedl AppleInsider.

  Nezdá se ale, že by se jednalo o rozšířený problém. Zatím nebyly žádné stížnosti od uživatelů, kteří používají grafické karty AMD, ani integrované grafiky v iMacu. Na fórech se objevilo o tomto problému poměrně málo příspěvků. To naznačuje, že se to v současné době týká jen velmi malého počtu uživatelů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS