Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Uživatelé služby Workspace dostanou nové uživatelské rozhraní pro Gmail

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Google oznámila nové uživatelské rozhraní služby Gmail, které změní způsob integrace služeb Google Meet, Chat, a Spaces. Aktualizované uživatelské rozhraní bude k dispozici začátkem února, v dubnu se stane výchozí možností a do konce druhého čtvrtletí nahradí definitivně staré rozhraní.

  Integrované zobrazení, jak tomu říká Google, přidává na levou stranu obrazovky štíhlý sloupec aplikací s ikonami pro přepínání mezi aplikacemi Mail, Chat, Spaces a Meet. Nahoře se bude nacházet rozbalovací hamburger menu. Vpravo od nového sloupce bude standardní nabídka štítků Gmailu pro přístup ke složkám Doručená pošta, S hvězdičkou, Odložená atd.

  Od 8. února bude uživatelům vyskakovat upozornění, že si můžou nové zobrazení sami vyzkoušet. Od dubna se všem nastaví nové zobrazení automaticky, ale stále bude možnost vrátit starý vzhled skrz nastavení. Tato možnost podle Googlu zmizí do konce druhého čtvrtletí, kdy se nové rozvržení stane standardním prostředím pro Gmail.

  Google vylepšuje i vyhledávací panel

  Vyhledávací panel bude zahrnovat výsledky jak e-mailů, tak i chatu. Budete díky tomu moct najít to, co potřebujete, aniž byste museli hledat na více místech.

  Nové integrované zobrazení také nabízí bubliny s oznámeními, které rychle zaujmou uživatele. Uživatelé si mohou zobrazit celý seznam konverzací v Chatu a Spaces na jedné obrazovce pro snadnější navigaci.

  „Když je nová navigační menu povoleno, můžete se snadno navigovat mezi doručenou poštou, důležitými konverzacemi a schůzkami, aniž byste museli přepínat mezi kartami nebo otevírat nové okno,“ píše Google v příspěvku na blogu.

  Bohužel zatím jen pro platící uživatele

  Google uvádí, že integrované zobrazení bude dostupné pro uživatele s účtem Google Workspace Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Fundamentals, Education Plus, Frontline, Nonprofit, G Suite Basic nebo Business. V současné době nebude k dispozici zákazníkům účtu Workspace Essentials.

  Na otázku, zda se toto rozložení dostane i k běžným, neplatícím zákazníkům služby Gmail, odpověděl mluvčí společnosti Google, že bude k dispozici pouze pro výše uvedené typy účtů.“ uvedl server The Verge.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS