Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Společnost Lenovo představila čtyři nové Chromebooky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chromebooky se stále více prosazují a v nedávné době dokonce předstihly počítače Apple v celkových prodejích. Hlavním trhem chromebooků je vzdělávání, kde se často používají ve školách jako výukové pomůcky.

  Všechny chromebooky jsou vybaveny porty USB typu C a rychlým nabíjením, porty HDMI a volitelnými vylepšeními pro Wi-Fi 6. K dispozici je také závěrka webkamery.

  Lenovo 100e Gen 3

  Lenovo 100e Gen 3 je nejlevnější z nové čtveřice chromebooků. Má 11,6palcovou obrazovku s rozlišením 1366 x 768, 4 GB RAM a 32 GB úložiště eMMC, bohužel bez možnosti upgradu. Využívá procesor AMD a integrovanou grafiku AMD Radeon Graphics, má HD webkameru a čtečku karet MicroSD. Lenovo tvrdí, že 100e Gen 3 vydrží na jedno nabití až 10 hodin s podporou rychlého nabíjení.

  Lenovo 14e Gen 2

  Tento 14palcový notebook střední třídy s procesorem AMD a integrovanou grafickou kartou má klasický véčkový design. Rozlišení obrazovky začíná na HD a končí až na FullHD. Má volitelný upgrade dotykové obrazovky, který také zvyšuje jas až na 300 nitů. RAM dosahuje velikosti až 8 GB, úložiště až 64 GB eMMC. Webkamera s rozlišením HD by měla bohatě stačit na konferenční hovory či online výuku. K dispozici je USB-C pro nabíjení a přenos dat, dva standardní porty USB-A, konektor pro sluchátka / mikrofon a port HDMI. S kapacitou baterky 57 Whr by také měl 14e Gen 2 vydržet 10 hodin na jedno nabití.

  Lenovo 300e Gen 3

  Tato prémiová varianta modelu 100e také běží na procesoru AMD a integrované grafice Radeon. Má standardní dotykovou obrazovku vyrobenou ze skla Gorilla Glass. Získáte 4 GB RAM a až 64 GB úložiště eMMC. Baterie by měla vydržet 10 hodin s podporou rychlého nabíjení. K dispozici je přední webkamera s clonou a volitelná 5megapixelová „world-facing“ kamera, která je umístěna na straně klávesnice. Dále je k dispozici port USB-C, dva porty USB-A, port HDMI, čtečka karet microSD a zvukový konektor pro připojení mikrofonu / sluchátek.

  Lenovo 500e Gen 3

  Model 500e má stejné komponenty jako levnější 300e, jediný rozdíl je výměna AMD procesoru za procesor Intel Celeron N5100. Volitelná „world-facing“ kamera modelu 300e je u tohoto modelu standardně dodávána.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS