Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Microsoft připravuje novou aplikaci Outlook pro Windows 10 a 11

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Outlook pro Windows 11 a Windows 10 dostane zcela nový vzhled a příští rok nahradí stávající klienty aplikace Outlook. V nadcházejících týdnech by podle očekávání měla vyjít veřejná beta verze.

  Sjednocení služby Mail

  Microsoft má ve zvyku vydávat více než jednu aplikaci, která plní stejnou funkci. Příkladem jsou toho nástroje „Snipping Tool“ a „Snip and Sketch“ nebo aplikace Mail a Outlook.

  V operačním systému Windows 8 a novějších verzích můžete používat aplikaci nazvanou Windows Mail, v níž se nachází design připomínající uživatelské rozhraní Metro, které Microsoft prosazoval v mnoha aplikacích v roce 2012.

  Můžete však také přejít ke svému účtu Microsoft 365 a přistupovat k poště prostřednictvím aplikace Outlook nebo si stáhnout aplikaci nazvanou také Outlook. Toto velké množství výběru z aplikací, které vlastně dělají tu samou věc, může být pro některé uživatele matoucí.

  Nový Outlook je součástí projekty „One Outlook“, na kterém pracuje Microsoft. Plánem je sjednotit aplikace Pošta, různé aplikace Outlook a Kalendář do jedné aplikace. Ta potom dokáže spravovat elektronickou poštu ve Windows 11 i Windows 10, aniž by bylo nutné instalovat další poštovní aplikaci a potenciálně tak způsobit zmatek.

  Nový design

  V poznámkách k vydání beta verze aplikace Outlook společnost Microsoft omylem zveřejnila snímek obrazovky, který ukazuje aplikaci s aktualizovanými ikonami a zaoblenými rohy. Jedná se zřejmě o připravovanou verzi webové verze aplikace Outlook, kterou softwarový gigant přibalí k Windows 11 verze 22H2 (podzimní aktualizace příštího roku).

  Prozatím bude systém Windows 11 dodáván se stávající aplikací Pošta a kalendář. Ty budou také aktualizovány se zaoblenými rohy a novými ovládacími prvky WinUI. Outlook také dostane novou animaci načítání, podobnou té, která je na webové verzi.

  Uvedení nového klienta aplikace Outlook se bohužel očekává až v příštím roce. Uniklé informace ale naznačují, že první veřejná beta verze by se mohla objevit již příští týden. Zatím se neví, jestli nová verze aplikace bude mít více funkcí či jiné zásadní změny kromě nového designu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS