Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Recenze SteelSeries Sensei Ten: elegantní herní myš s minimalistickým designem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  SteelSeries je dánský výrobce herních periferií a příslušenství, včetně sluchátek, klávesnic, ovladačů a myší. Jedna z nejpopulárnějších myší od SteelSeries je Sensei Ten, na kterou se dnes podíváme.

  Design

  Sensei Ten je dokonale symetrický a je vybaven osmi programovatelnými tlačítky. Dvěma na každé straně, dvěma stejně velkými horními tlačítky myši, dokonale vycentrovaným rolovacím kolečkem a tlačítkem pod rolovacím kolečkem, které slouží k přepínaní CPI.

  Klasický Sensei Ten je pokrytý matnou černou barvou bez žádných ostrých úhlů či malých dírek. Myš je skoro k nerozeznání od klasické kancelářské myši. Výjimkou je model Neon Rider, který teď používám a vypadá fakt úchvatně. Jediným rozdílem oproti klasickému modelu je potisk, který je inspirován skinem ze hry Counter Strike: Global Offensive.

  Tlačítka nejsou nijak přizpůsobena pro praváky či leváky, proto jsou na jedné ze stran skoro nepoužitelná. Jsem pravák, takže palcem bez stisknu lehce obě tlačítka na levé straně. Bez větší ohebnosti malíčku jsou ale tlačítka na pravé straně nepřístupná.

  Samotná myš je docela malá a lehká, váží 92 g a má rozměry 3,9 na 6,8 na 12,6 cm (výška, šířka a hloubka). Ze začátku mi moc neseděla do ruky a byl to zvláštní pocit ji používat. Ale po pár hodinách jsem si na ní zvykl a musím říct, že je to nejpohodlnější myš, co jsem kdy vlastnil. Kdyby byla jen o trošku hlubší, byla by pro mě perfektní, je to ale dost subjektivní věc.

  Výkon

  Myš je přesná, plynulá a citlivá, nikdy jsem si nevšiml nějakých záseků. Jak u stříleček, tak i u pomalejších her jsem neměl žádné problémy. Myš zvládne všechno, co by se od ní mělo očekávat. V softwaru SeelSeries Engine si můžete libovolně nastavit CPI a to v rozmezí 50 až 18 000, což je docela pozoruhodné.

  Software a funkce

  Prostřednictvím softwaru SteelSeries GG můžete ovládat nastavení CPI, naprogramovat jednotlivá tlačítka myši a osvětlení RGB. Jsou k dispozici také pokročilejší nastavení jako zrychlení a zpomalení myši, úhel přichycení a „polling rate“. Kromě toho je SteelSeries GG vybaven samostatným editorem maker.

  Závěr

  Myš je pohodlná, přesná a díky výkonnému softwaru si můžete myš nastavit tak, jak chcete. Doporučil bych ji každému, kdo hledá novou myš na hraní i na běžné používání a sám ji nejspíš dlouho nevyměním.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS