Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Pozorování kosmu z novinky jménem Vespera

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na jaře roku 2022 vyjde mladší sestra famózního teleskopu Stellina od italské firmy Vaonis pod jménem Vespera. Bude štíhlejší, lehčí, levnější a plná nových funkcí.

  Tuto hvězdnou mašinku můžete ovládat kompletně ze svého telefonu či tabletu přes wi-fi. Aplikace disponuje technologií Go-To, která na základě údajů z GPS automaticky pohybuje teleskopem, aby sledovala zadaný vesmírný objekt a kompenzovala rotaci Země.

  Jedná se o první hvězdné zařízení se zabudovaným automatickým zaostřováním, takže všechny kosmické úkazy a události uvidíte krystalické čistotě. Zároveň integrovaný filtr světelného znečištění umožňuje dokonalé podmínky pro pozorování, ať už jste kdekoli.

  Kosmos si můžete zaznamenat i bez své přítomnosti a nastavit neomezené množství souřadnic a vše si v klidu prohlédnout později ze záznamu. 

  Vespera bude schopna fungovat z externí baterie až 5 hodin a navíc má integrovaný ohřívač, který zamezuje rosení objektivu. Při váze pouhých 5 kg se bude jednat o velmi mobilní teleskop, který vypadá trochu jako malý mimozemšťan na třech nohách. Předdefinované souřadnice umožňují nalézt kýžené s lehkostí geparda lovícího kořist. Sensor IMX178 od Sony umožňuje pořizovat fotografie a video v rozlišení 3072 x 2080 (6,4MP), ty se pak mohou stáhnout přes USB kabel, wi-fi nebo až 100 jich uložit na Cloud Vaonisu. V mozaikovém módu vám aplikace poskládá plakát až z 16 fotografií. Odolnost zařízení odpovídá standardu IP53, takže prach a vlhkost nepředstavují žádný problém.

  K objevování vesmíru tak zbývá už jen trochu trpělivosti do vydání tohoto nádherného kusu elektroniky a pak mnoho chvil při dlouhých hodinách u pozorování hvězdné oblohy a zákoutí, kam se nikdo předtím neodvážil vydat. 

  Cena Vaonis Vespera bude €1499.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS