Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Podpora pro prohlížeč Internet Explorer oficiálně končí příští rok

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Microsoft oznámil, že 15. června 2022 ukončí podporu prohlížeče Internet Explorer a uvolní tak místo prohlížeči Microsoft Edge.

  Nadešel čas, aby se přestal Internet Explorer definitivně podporovat a jeho právoplatným nástupcem se stal rychlejší a bezpečnější prohlížeč Microsoft Edge.

  Konec prohlížeče Internet Explorer 11 se blíží už dlouho. Microsoft loni ukončil podporu prohlížeče IE pro webovou aplikaci Microsoft Teams a ještě letos plánuje zrušit jeho přístup ke službám Microsoft 365. Internet Explorer přestane být podporován pro online služby Microsoftu, jako je Office 365, OneDrive, Outlook a další, 17. srpna.

  Alternativou pro většinu firem, které používají Internet Explorer, bude Microsoft Edge s režimem IE. Společnost Microsoft vytvořila režim IE pro Edge před několika lety a umožnila podnikům používat nový prohlížeč založený na Chromiu pro starší webové stránky. Režim IE podporuje starší ovládací prvky ActiveX a starší weby, které překvapivě stále používá mnoho podniků. Microsoft slibuje, že tento režim IE bude v prohlížeči Edge podporovat minimálně do roku 2029.

  Na rozdíl od Internet Exploreru nabízí Microsoft Edge moderní funkce, jako je uspávání karet, aby se zabránilo jejich hromadění a zpomalování systému, možnost přesunout karty do vertikální polohy pro usnadnění čitelnosti a nastavení profilu, které vám pomůže oddělit pracovní a osobní nastavení. Prohlížeč Edge také nabízí ochranu proti phishingovým útokům i malwaru v systému Windows 10 pomocí funkce Microsoft Defender SmartScreen.

  Microsoft se snaží zbavit prohlížeče IE už několik let

  Microsoft se již více než pět let snaží zbavit prohlížeče Internet Explorer. Microsoft Edge se poprvé objevil v roce a 2015 odstartoval konec prohlížeče Internet Explorer. Od té doby vyzval Microsoft firmy, aby přestaly používat starý prohlížeč ve prospěch prohlížeče Edge a jeho režimu IE.

  Microsoft doporučuje zákazníkům, kteří doma stále používají prohlížeč Explorer, přejít na prohlížeč Microsoft Edge do 15. června 2022. Jakmile se rozhodnete přejít na nový prohlížeč, jako je třeba Microsoft Edge, Chrome, Opera nebo Firefox, můžete svá hesla, záložky a další data přenést z IE do Edge.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS