Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Nový headset společnosti Meta kombinuje virtuální a smíšenou realitu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Meta oficiálně představila headset pro virtuální a smíšenou realitu Quest Pro, který je určen pro podniky a pracoviště. Informovaly o tom servery CNBC a IGN.

  Headset, který byl představen na výroční konferenci Connect společnosti Meta, se na pultech v Americe objeví 25. října za cenu 1 500 dolarů. Quest Pro dá zákazníkům možnost interakce s virtuálními objekty, které bude moct překrývat barevné zobrazení fyzického světa kolem nich.

  Jak uvedl server CNBC, uvedení na trh je důležitým krokem pro Zuckerberga. Ten loni oznámil plány na toto zařízení, které se tehdy jmenovalo Project Cambria. Ve stejné době také změnil název své společnosti z Facebook na Meta, aby naznačil svůj záměr přeorientovat giganta sociálních médií na společnost, která je zaměřena na zážitky v metaverse.

  Quest Pro má oproti modelu Quest 2 hned několik vylepšení. Podle serveru IGN je Pro model například vybaven novou optickou soustavou, která nahrazuje Fresnelovy čočky z modelu Quest 2. Společnost Meta také potvrdila, že Quest Pro je prvním zařízením, které je poháněno novým procesorem Qualcomm Snapdragon XR2+. O něm technologický gigant tvrdí, že je optimalizován pro virtuální realitu a pracuje s o 50 % vyšším výkonem než Meta Quest 2.

  Jak je podrobně popsáno v nejnovějším příspěvku na blogu, Quest Pro má údajně o 37 % více pixelů na palec než Meta Quest 2. Design Questu Pro je ve srovnání s Questem 2 štíhlejší a kompaktnější, má čočky ve tvaru „palačinky“ a baterii se zakřivenými články na zadní straně. Jedná se podle společnosti o nejtenčí a nejvyváženější VR zařízení, jaké kdy vyrobila.

  Headset je určen pro podniky

  Jak společnost Meta potvrdila již dříve v tomto roce, Quest Pro je určen převážně pro práci, nikoli pro hraní her. Společnost Meta to opakuje v nejnovějším příspěvku na blogu a uvádí, že pro Meta Quest 2 je „stále plánována spousta obsahu a aktualizací“. Zároveň potvrzuje, že Quest Pro je zpětně kompatibilní s aplikacemi a hrami pro Quest 2.

  Dodávané ovladače se nazývají Touch pro. Ty nabízejí vestavěné senzory, které umožňují sledovat vaši polohu v 3D prostoru. Společnost Meta uvádí, že ovladače jsou navrženy tak, aby poskytovaly stabilní ovládání za jakékoliv situace.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS