Více
  4.1 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Nová loga pro 240W USB-C kabely – mají zmírnit zmatek mezi zákazníky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nová oficiální loga pro USB kabely představila organizace USB Implementers Forum (USB-IF), která se stará o standard USB v jeho nejrůznějších inkarnacích. Cílem je zmírnit zmatení zákazníků v různých typech kabelů USB-C, které se mohou lišit v například rychlosti nabíjení a přenosu dat.

  „Díky našim aktualizovaným logům mohou spotřebitelé snadno rozpoznat výkon USB4 a schopnosti USB Power Delivery certifikovaných kabelů USB-C, které podporují stále se rozšiřující ekosystém spotřební elektroniky od notebooků a smartphonů až po displeje a nabíječky.“ uvedl prezident a provozní ředitel USB-IF Jeff Ravencraft.

  Nová loga samozřejmě stále neřeší problém výrobců příslušenství, kteří nedodržují všechny standardy USB-IF. Proto organizace říká, že spotřebitelé by měli vždy „kupovat certifikované produkty z důvěryhodných zdrojů, které mají na obalu nebo na samotném zařízení, nabíječce a kabelu logo USB-IF Certified“.

  Loga mají být v souladu s nedávnou specifikací USB Power Delivery (USB PD) 3.1. Ta byla oznámena na začátku tohoto roku. USB PD 3.1 je matoucím způsobem také součástí specifikace USB Type-C Release 2.1 a nabízí zařízení, která lze nabíjet až 240W výkonem (samozřejmě za předpokladu, že máte správný kabel a nabíječku).

  Vzhledem k tomu, že výše zmíněná změť čísel a vydaných specifikací je pro spotřebitele hodně matoucí, jsou nová loga, která jasně uvádějí podporovanou maximální rychlost a nabíjení pro zařízení s certifikací USB4, rozhodně lepší než nic.

  USB-C je ale stále dost matoucí a nesjednocený

  V porovnání s dražším, ale jednodušším Thunderboltem 4, jsou různé specifikaci USB-C stále trochu matoucí. Thunderbolt 4 má jen jeden typ kabelu, který umí všechny věci podle specifikace.

  Zčásti je důvod ten, jak rychle se standardy USB-C v posledních několika letech měnily. A to hlavně kvůli, že se zlepšila technologie, hardware a zařízení potřebují rychlejší data a podporu nabíjení.

  Než však USB-C dosáhne svého potenciálu plug-and-play, je před ním ještě dlouhá cesta – pokud se tak vůbec někdy stane.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS