Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Googlu dnes zkolabovaly služby. Výpadky byly hlášeny po celém světě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Google dnes postihl celosvětový výpadek služeb, za což se společnost veřejně omluvila. Potíže zasáhly celkem 1338 serverů po celém světě ve více než 40 zemích. V případě vyhledávače uživatelé hlásili chybu 502 či 500. Obtíže byly zaznamenány také u služeb Gmail, Google Mapy a Obrázky Google. Podle amerického giganta to zavinila softwarová aktualizace. Napsal o tom list The Guardian a server Finance News.

  Společnost Google se podle informací deníku The Guardian omluvila za dnešní velký výpadek svých online služeb po celém světě.

  „Jsme si vědomi problému s aktualizací softwaru, k němuž došlo dnes odpoledne tichomořského času a krátce ovlivnil dostupnost některých služeb,“ prohlásil mluvčí společnost.

  Dodal, že zodpovědný tým urychleně pracoval na nápravě a veškeré služby již běží jako obvykle. „Omlouváme se za nepříjemnosti. Pracovali jsme na rychlém vyřešení problému a naše služby jsou nyní opět online.“

  Výpadek stihly ohlásit technologické servery. Například web Downdetector v reálném čase ohlásil problémy s dominantním světovým vyhledáváním Google Earth Explorer.

  Error 502

  K 11:38 AM bylo hlášeno celkem 4113 potvrzených zpráv o výpadcích Googlu. Společnost ThousandEyes Inc. oznámila, že výpadky postihly nejméně 1338 serverů po celém světě ve více než 40 zemích, včetně Spojených států, Austrálie, Jižní Afriky, Keni, Izraele, části Jižní Ameriky, Evropy a Asie, včetně Japonska a Číny.

  Uživatelé se při těchto výpadcích setkávali s hlášenou chybou 502 či 500. „Server zaznamenal dočasnou chybu a nemohl dokončit váš požadavek,“ stálo na jedné chybné stránce, jejíž screenshot se objevil na Twitteru. „Prosím, zkuste to za 30 sekund“.

  První výpadek Googlu hlášený ThousandEyes Inc trval 34 minut. Kolem 12:00 AM přišel druhý zaznamenaný výpadek. Ten postihl již menší množství severů a trval jen 7 minut.

  Chyby postihly také Gmail, Google Mapy a Obrázky Google, napsal web Finance News.

  Uživatelé Google opustili a přesunuli se na Twitter, na němž se podělili se svými zkušenostmi. Podle The Guardian pro surfování na internetu využívali alternativní prohlížeče jako Bing a DuckDuckGo.

  Vyhledávač Google je největším na světě. Měsíčně jej navštíví asi 80 miliard uživatelů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS