Více
  6.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Uniklé e-maily Stevea Jobse potvrzují, že Apple v roce 2010 pracoval na iPhonu nano

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Před více než deseti lety se objevily zvěsti, že Apple vyvíjí cenově dostupnější alternativu k iPhonu 4 nazvanou iPhone nano. E-maily objevené v rámci soudního sporu společnosti Apple se společností Epic Games potvrzují, že o tom Apple a Steve Jobs uvažovali někdy v říjnu 2010.

  Jak uvádí server Verge, e-mail obsažený v žalobě Epic vs. Apple obsahuje program schůzky výkonného týmu. Schůzka se měla zaměřit na strategii společnosti Apple pro rok 2011 a na rekapitulaci výsledků společnosti v roce 2010.

  V jednom z bodů e-mailu je uveden „plán iPhone nano“ se dvěma podbody. „Nákladový cíl“ a „ukázat model (a/nebo rendery) – Jony“. Jony odkazuje na tehdejšího šéfa designu společnosti Apple Jony Iva.

  Pro rok 2011 Jobs odkazuje na iPhone 4s s vylepšeními, jako je fotoaparát, design antény a procesor. Jobs také navrhl, že by Apple měl vytvořit levný model iPhonu založený na iPodu touch, který by nahradil model 3GS.

  Apple nyní nepoužívá značku „nano“ pro žádný ze svých fyzicky menších produktů. Ale v době, kdy Jobs odeslal tento e-mail, vydal Apple právě šestou iteraci velmi populárního iPodu nano.

  Není však zcela jasné, jak mohl „iPhone nano“ vypadat, v e-mailu není moc detailů. Nejnovější iPhone v té době byl iPhone 4, který byl již na dnešní poměry relativně malým zařízením s 3,5palcovým displejem.

  iPhone nano ve skutečnosti není prvním záhadným „nano“ produktem společnosti Apple, který se objevil v programu schůzky zaslaném Stevem Jobsem, nalezeném v rámci soudního procesu Epic proti Apple. V Jobsově e-mailu z 5. srpna 2007, který sdílel účet Internal Tech Emails na Twitteru, se hovoří o „Super nano“.

  Byla to nejspíš vylepšená verze iPodu nano, která měla být uvedena na trh v první polovině roku 2008. Společnost Apple nakonec iPod nano v tomto termínu nevydala, a přestože v září 2008 vydala iPod nano čtvrté generace, neví se, zda se jednalo o „Super nano“, na který Jobs odkazoval.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS