Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Přepracovaný iPad Mini bude uveden na trh letos na podzim

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Začátkem tohoto roku se objevila zpráva, že Apple pracuje na přepracovaném iPadu Mini bez tlačítka Home a se štíhlejšími rámečky. Agentura Bloomberg tuto informaci včera potvrdila a uvedla, že přepracovaný iPad Mini bude uveden na trh ještě letos na podzim.

  Zatím největší redesign

  Nový model iPadu Mini přijde s výraznou úpravou designu, včetně tenčích rámečků. Apple se také údajně zbaví tlačítka Home. Mark Gurman z agentury Bloomberg v nejnovějším vydání svého zpravodaje Power On uvedl, že se bude jednat o „největší redesign v devítileté historii“ tohoto zařízení, který bude podobný úpravám provedeným u iPadu Air.

  Uniklé snímky zařízení ukazují, že iPad Mini bude mít velmi podobné rozměry jako současný model, bude se lišit maximálně o 3 mm. Údajně bude mít rozměry 206,3 mm x 137,8 mm x 6,1 mm. Nový iPad Mini bude k dispozici ve třech barevných variantách – stříbrné, černé a zlaté. Port Lightning byl také vyměněn za port USB-C a Touch ID zůstane na zařízení v podobě senzoru tlačítka napájení.

  Ačkoli je iPad Pro poháněn čipovou sadou M1, očekává se, že společnost uvede tento nadcházející model s procesorem z řady A, aby se modely Pro a Mini odlišily výkonem.

  Apple také chystá další iMac s čipem Apple Silicon

  Apple v poslední době začal modernizovat svá zařízení MacBook a iMac tím, že začal používat vlastní Apple Silicon čipy namísto čipů Intel. Společnost nedávno uvedla na trh iPad Pro poháněný čipovou sadou Apple M1. To je stejný čip, který pohání většinu nově uváděných počítačů a notebooků této značky.

  Nový iPad mini bude šestou generací tabletu po redesignu z roku 2019, který vedle rychlejšího procesoru A12 přidal i podporu stylusu Apple Pencil. Kromě nového iPadu chystá také Apple další iMac poháněný procesorem Apple Silicon s větší obrazovkou než nedávný 24palcový model. Nové zařízení má údajně nahradit stávající 27palcový model poháněný procesorem Intel.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS