Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Nová verze Telegramu přináší vylepšené platby, mini profily, plánované hlasové konverzace a další

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Telegram vydává velkou aktualizaci, která do aplikace pro zasílání zpráv přinese spoustu nových funkcí.

  Platby 2.0

  Poprvé byla podpora plateb přidána v roce 2017. Platební boti umožnili uživatelům bezpečně platit za zboží a služby, aniž by opustili aplikaci – cokoli od objednání pizzy přes přivolání taxi až po výměnu zimních pneumatik.

  Od dnešního dne mohou obchodníci nativně přijímat platby kreditní kartou v jakémkoli chatu, přičemž se spoléhají na 8 integrovaných poskytovatelů plateb třetích stran, jako je například Stripe. Kupující mohou při každém nákupu přidat spropitné a projevit tak lásku svým oblíbeným umělcům, obchodům nebo řidičům rozvážkové služby. Platby lze nyní provádět z jakékoli aplikace – včetně aplikací pro počítače.

  Telegram si nebere žádnou provizi a neukládá žádné informace o platbách. Informace o kreditní kartě jsou odeslány přímo poskytovateli platebních služeb a informace o přepravě jsou sdíleny s obchodníkem, aby vám mohl zaslat zboží.

  Nové webové aplikace

  Telegram přidal dvě nové, plně vybavené webové aplikace Telegramu – obě podporují animované samolepky, tmavý režim, složky chatu a další funkce. Díky novým webovým aplikacím získáte okamžitý přístup ke svým chatům na jakémkoli zařízení – počítači nebo mobilu. Tyto aplikace jsou neuvěřitelně efektivní, vyžadují pouze 400 KB ke stažení a nevyžadují žádnou instalaci.

  Plánované hlasové konverzace

  Hlasové konverzace dávají uživatelům možnost setkat se s několika přáteli nebo se naladit na masivní vysílání s miliony posluchačů. Správci skupin a kanálů nyní mohou naplánovat hlasový chat na konkrétní datum a čas, místo aby jej vytvořili hned.

  Miny profily pro hlasové konverzace

  Nyní můžete zobrazit profilové obrázky a bia lidí, abyste získali lepší představu o tom, s kým chatujete, aniž byste museli opustit okno hlasového chatu. Svůj profilový obrázek a bio si také můžete upravit, aniž byste opustili chat.

  Vylepšený přehrávač videa

  Při sledování videa z přehrávače médií v systému iOS můžete stisknutím a podržením tlačítek + nebo – 15s přetáčet vpřed a vzad. V systému Android provedete totéž stisknutím a podržením tlačítka na pravé nebo levé straně obrazovky a dvojitým klepnutím přeskočíte o 10 sekund v obou směrech.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS