Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Movano Ring: Elegantní chytrý prsten pro monitoring zdraví

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Prsten Movano Ring, který má pomoci lidem monitorovat možná chronická onemocnění, bude debutovat na veletrhu CES 2022 jako první produkt společnosti Movano. Společnost uvedla, že se bude jednat o jedno z nejdostupnějších zařízení k monitoringu zdraví.

  Movano Ring měří všechny základní ukazatele. A to včetně srdečního tepu, variability srdečního tepu (HRV), spánku, dýchání, teploty, hladiny kyslíku v krvi, kroků a spálených kalorií. Doprovází ho chytrá aplikace, která bude skrz bluetooth získávat data ze senzorů.

  Namísto výpisu hrubých dat se vám v aplikaci ukáže, jak spolu vaše metriky souvisejí. Prsten podle společnosti „zaujme proaktivnější přístup ke zmírnění rizik chronických onemocnění“. Aplikace Movano vám například může říct, jak vaše cvičební návyky ovlivňují váš spánek nebo HRV v průběhu času.

  Stále více výrobců nositelných zařízení upouští od zobrazování hrubých dat jako jsou kroky a spálené kalorie ve prospěch zjednodušených výsledků a přehledů. Oura Ring, Whoop a Fitbit používají skóre ke kontextualizaci údajů o spánku a regeneraci, ale většinou se zaměřují na to, aby vám řekli, zda se máte v daný den více namáhat, nebo zvolnit.

  Prsten klade důraz na elegantní design

  Samotné zařízení vypadá moderně a je působivě tenké. Podle generálního ředitele Dr. John Mastrototaro byl prsten navržen speciálně pro ženy všech věkových kategorií.

  Hlavním důvodem je to, že nositelné zařízení v minulosti upřednostňovaly tradičně mužské velikosti. Pomocí současné technologie je obtížné miniaturizovat senzory, takže většina těchto zařízení byla větší a byla méně vhodná pro drobné ruce.

  Společnost Movano rovněž provádí experimenty, kde používá radiofrekvenční technologie v naději, že by prsten mohl časem monitorovat krevní tlak a dokonce i hladinu glukózy v krvi.

  Neinvazivní metodu jejího měření by nepochybně uvítaly miliony diabetiků 1., 2. a 3. typu. Ti totiž musí nosit glukometr (CGM), jenž měří hladinu glukózy pomocí jehly trvale zavedené do těla.

  Movano Ring se objeví v beta verzi v druhé polovině roku 2022. „Naším cílem je jak lékařské, tak spotřebitelské zaměření – průnik těchto dvou oblastí, na rozdíl od jedné nebo druhé. Chceme mít vzhled, pocit a cenovou dostupnost spotřebitelského zařízení s přesností a spolehlivostí lékařského zařízení,“ uvedl Mastrototaro.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS