Více
  2 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Movano Ring: Elegantní chytrý prsten pro monitoring zdraví

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Prsten Movano Ring, který má pomoci lidem monitorovat možná chronická onemocnění, bude debutovat na veletrhu CES 2022 jako první produkt společnosti Movano. Společnost uvedla, že se bude jednat o jedno z nejdostupnějších zařízení k monitoringu zdraví.

  Movano Ring měří všechny základní ukazatele. A to včetně srdečního tepu, variability srdečního tepu (HRV), spánku, dýchání, teploty, hladiny kyslíku v krvi, kroků a spálených kalorií. Doprovází ho chytrá aplikace, která bude skrz bluetooth získávat data ze senzorů.

  Namísto výpisu hrubých dat se vám v aplikaci ukáže, jak spolu vaše metriky souvisejí. Prsten podle společnosti „zaujme proaktivnější přístup ke zmírnění rizik chronických onemocnění“. Aplikace Movano vám například může říct, jak vaše cvičební návyky ovlivňují váš spánek nebo HRV v průběhu času.

  Stále více výrobců nositelných zařízení upouští od zobrazování hrubých dat jako jsou kroky a spálené kalorie ve prospěch zjednodušených výsledků a přehledů. Oura Ring, Whoop a Fitbit používají skóre ke kontextualizaci údajů o spánku a regeneraci, ale většinou se zaměřují na to, aby vám řekli, zda se máte v daný den více namáhat, nebo zvolnit.

  Prsten klade důraz na elegantní design

  Samotné zařízení vypadá moderně a je působivě tenké. Podle generálního ředitele Dr. John Mastrototaro byl prsten navržen speciálně pro ženy všech věkových kategorií.

  Hlavním důvodem je to, že nositelné zařízení v minulosti upřednostňovaly tradičně mužské velikosti. Pomocí současné technologie je obtížné miniaturizovat senzory, takže většina těchto zařízení byla větší a byla méně vhodná pro drobné ruce.

  Společnost Movano rovněž provádí experimenty, kde používá radiofrekvenční technologie v naději, že by prsten mohl časem monitorovat krevní tlak a dokonce i hladinu glukózy v krvi.

  Neinvazivní metodu jejího měření by nepochybně uvítaly miliony diabetiků 1., 2. a 3. typu. Ti totiž musí nosit glukometr (CGM), jenž měří hladinu glukózy pomocí jehly trvale zavedené do těla.

  Movano Ring se objeví v beta verzi v druhé polovině roku 2022. „Naším cílem je jak lékařské, tak spotřebitelské zaměření – průnik těchto dvou oblastí, na rozdíl od jedné nebo druhé. Chceme mít vzhled, pocit a cenovou dostupnost spotřebitelského zařízení s přesností a spolehlivostí lékařského zařízení,“ uvedl Mastrototaro.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Intel plánuje v únoru vydat specializovaný čip pro těžbu bitcoinů

  Intel plánuje v únoru vydat specializovaný čip pro těžbu bitcoinů

  Svůj specializovaný čip s názvem Bonanza Mine představí čipový gigant na Mezinárodní konferenci o polovodičových obvodech (ISSCC). Informace vyplívají z oficiální agendy konference.
  Na internetu se objevil manuál pro chystané chytré hodinky Starfield

  Na internetu se objevil manuál pro chystané chytré hodinky Starfield

  Chystaná hra Starfield společnosti Bethesda bude obsahovat chytré hodinky, které si budete moci pořídit i v reálném životě. Informace unikly z rané kopie manuálu, kterou na internetu našel uživatel Redditu u/SquiddyVonn. Starfield je akční RPG s vesmírnou tématikou, které ma vyjít 11. listopadu.
  Litra Glow

  Logitech for Creators přichází s dalším produktem. Tentokrát se jedná o levné světlo pro streamery

  Pro streamery a tvůrce videí je dobré osvětlení základ úspěchu. Proto společnost Logitech pod svou značkou Logitech for Creators představila nové osvětlovací zařízení s názvem Litra Glow. Podle společnosti dokáže světlo zajistit přirozený a zářivý vzhled u všech odstínů pleti.
  Canon tiskárna

  Nedostatek polovodičů zasáhl i společnost Canon. Ta musela začít vyrábět své tonerové kazety bez čipů

  Světový nedostatek čipů zasáhl dokonce i výrobce tiskáren. Čipy se nevyužívají jen v samotných tiskárnách, ale i v tonerových kazetách, díky kterým může tiskárna zjistit autentizaci kazety a hladinu inkoustu. Společnost Canon byla nucena začít vyrábět inkoustové kazety bez čipů, se kterými některé tiskárny odmítají pracovat.
  Samsung představil novou OLED technologii s názvem QD-OLED. Má mít širší barevný gamut a vyšší jas

  Samsung představil novou OLED technologii s názvem QD-OLED. Má mít širší barevný gamut a vyšší jas

  Pokud jste tento rok plánovali koupit OLED televizi či monitor, možná byste měli ještě chvíli počkat. Důvodem je nová technologie QD-OLED od Samsungu, která se do zařízení dostane oficiálně v roce 2022.
  První herní tablet s RTX 3050 Ti: Asus ROG Flow Z13

  První herní tablet s RTX 3050 Ti: Asus ROG Flow Z13

  "Nejvýkonnější herní tablet na světě", tak označila společnost Asus její nejnovější zařízení Asus ROG Flow Z13, které oznámila na veletrhu CES 2022. Jedná se o nástupce modelu ROG Flow X13 z roku 2021 a představuje nový koncept hybridního herního tabletu. K dispozici je dok s externí grafickou kartou a rozšířenou konektivitou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama