Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Čínský kutil vyrobil obří powerbanku. Dokáže nabít až 5 000 chytrých telefonů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Powerbanky a přenosné nabíječky dnes prostě nemají dostatečně velkou kapacitu. Rychlost nabíjení se zvyšuje a zvyšuje, ale kapacita zaostává. Jeden čínský kutil vzal tento problém do vlastních rukou a sestavil si vlastní powerbanku.

  YouTuber Handy Geng si všiml, že všichni jeho kamarádi mají větší powerbanky než on. „Nejsem z toho moc nadšený,“ uvedl. Ve videu níže dokonce tvrdí, že kvůli tomu nemohl spát. Geng se to tedy rozhodl změnit tím, že si postavil největší powerbanku na světě.

  Geng si koupil obrovskou plochou baterii, podobnou těm, které najdete na spodní straně elektromobilu. Baterii poté ochránil stříbrným kovovým krytem, aby konstrukce připomínala powerbanku, i když o dost zvětšenou. Geng do své powerbanky dal zhruba 60 napájecích portů.

  Výsledné zařízení je obrovské

  Powerbanka měří přibližně 180 cm x 120 cm x 30 cm. Dalo by se říct, že je i přenosná, jen si nesmíte zapomenout lano, když ji budete chtít někam tahat.

  Geng tvrdí, že jeho vynález má kapacitu 27 milionů mAh, což je dostatek šťávy na nabití přibližně 5 000 telefonů s 3000mAh bateriemi. Dá se říci, že pokud budete powerbanku používat pouze pro svůj telefon, pravděpodobně ji nebudete muset nikdy dobíjet.

  Nejenže dokáže nabíjet telefony, ale díky vysokému jmenovitému napětí 220 V dodává dostatek šťávy pro současný provoz velkých spotřebičů.

  Chtěli jste někdy při rybaření sledovat televizi? Tohle je řešení. Potřebujete nabít elektrický skútr uprostřed pustiny a zároveň spustit pračku a ohřát si jídlo? Žádný problém. Reálně je tento projekt na míle přitažený za vlasy, ale je také kupodivu praktický.

  „S touto powerbankou se nemusíte obávat nedostatku elektřiny, když jste venku,“ uvedl Handy Geng. „Už nikdy se nebudete muset obávat výpadku proudu.“

  I když powerbanka zatím neprošla žádným větším zkratem a Handy Geng vypadá jako zručný elektrikář, určitě to nebude úplně nejbezpečnější zařízení.

  Nejedná s o první projekt Handy Genga. Tento kutil již dříve přeměnil klavír na mobilní gril a postavil mimo jiné obří zámek na ledničku, který má při otevírání spalovat kalorie.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS