Více
  22.2 C
  Czech
  Pátek, 1 července, 2022

  Sample Category Title

  Redakční výbeř

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tim Cook nepřímo potvrdil vývoj AR/VR headsetu

  Tim Cook poprvé nepřímo potvrdil vývoj AR/VR headsetu

  O tom, že společnost Apple z kalifornského Cupertina vyvíjí svůj debutový headset se smíšenou realitou, se diskutuje již dlouho. Nejsou o něm však známy žádné oficiální informace, včetně data představení a uvedení na trh. Poprvé však očekávané zařízení nepřímo přiznal v rozhovoru generální ředitel firmy Tim Cook. Vypadá to, že Apple chystá něco velkého.
  jednotný napájecí kabel USB-C se snaží prosadit také senátoři v USA

  Senátoři se snaží prosadit jednotnou USB-C nabíječku také ve Spojených státech

  Jen co Evropská unie začátkem června schválila jednotný USB-C kabel pro napájení spotřební elektroniky, ve Spojených státech se snaží senátoři přesvědčit ministerstvo obchodu o nutnosti tohle rozhodnutí následovat. Apple přejde na USB-C port v roce 2023. Značka však postupně přejde na iPhony bez portů.
  WhatsApp přináší nové funkce

  WhatApp dostal praktické vylepšení skupinových hovorů

  Nejrozšířenější aplikace pro rychlé odesílání zpráv WhatsApp přinesla několik důležitých novinek. Tou hlavní z nich je možnost ztlumit při skupinovém hovoru jiné uživatele. Nově si také budete moci zvolit, které účty uvidí vaši profilovou fotku, detaily účtu a informace o tom, kdy naposledy jste byli online.

  Jsem na vás hrdý, řekl zaměstnancům Apple Store hlasujícím pro odbory Joe Biden

  Americký prezident Joe Biden dnes sdělil, že je hrdý na zaměstnance Apple Store v Marylandu, kteří se rozhodli jako první zaměstnanci společnosti Apple hlasovat v Americe pro vstup do odborů. Apple je proti odborům.
  Propad na trhu v Evropě se smartphony

  Evropský trh se smartphony čelí největšímu propadu za deset let

  O chytré telefony v Evropě není zájem. Podle analytické společnosti Counterpoint Research zažil kvůli následkům pandemie covidu-19 a válce na Ukrajině evropský trh nejhorší první čtvrtletí za posledních deset let. Technologické giganty přitom teprve opravdu těžké období .
  Nová generace iPadů bude podporovat USB-C

  Základní iPad čeká významný upgrade, včetně podpory USB-C

  Základní iPad působí oproti ostatním tabletům od kalifornské společnosti Apple poněkud zastarale. To se však změní s desátou generací, kterou výrobce iPhonů představí později v tomto roce. Nový iPad čeká velké množství změn, včetně ukončení podpory Lightning nabíječek.
  Internet Explorer dnes skončil

  Internet Explorer dnes po 26 letech opustil svět internetu

  Internet Explorer dnešním dnem skončil. Microsoft o definitivním ukončení podpory ve své době nejslavnějšího prohlížeče opakovaně informoval roky dopředu. Přesto mnoho firem na krok Microsoftu reaguje opožděně. Internet Explorer nahradil Microsoft Edge.

  Galaxy Watch 5 ohromí rychlejším dobíjením a větší výdrží

  Očekávané chytré hodinky od společnosti Samsung Galaxy Watch 5 budou v dostání ve třech variantách. Hlavní novinkou, která jistě potěší všechny uživatele těchto produktů, bude rychlejší nabíjení.
  Nové funkce s iOS 16 na Apple Muaic

  Známe nové funkce aplikace Apple Music na iOS 16

  Začátkem června se uskutečnila očekávaná vývojářská konference společnosti Apple WWDC22. Za nejdůležitější oznámení platil nový operační systém iOS 16. Ten předělá zamykací obrazovku iPhonu a vylepší komunikaci v iMessage. iOS 16 přinese novinky také do oblíbené aplikace pro streamování hudby Apple Music.
  Zaměstnanci Apple Store v Glasgow se přidali k odborům

  Nespokojení zaměstnanci Apple Storu v Glasgow se připojili k odborům

  Odborové hnutí nespokojených zaměstnanců Apple Store překročilo Atlantik. Pracovníci maloobchodní podejny společnosti Apple se ve skotském městě Glasgow připojili k odborovému sdružení. To zastupuje osoby zaměstnané v maloobchodu a dalších sektorech ve Velké Británii.
  Apple není na Šanghaji závislý tak jako výrobci pro zařízení s Androidem

  Analytici: Apple není na Šanghaji závislý tak jako výrobci telefonů pro Android

  Kalifornská společnost Apple má lepší vyhlídky na zotavení po šoku z uzavření Číny než dodavatelé chytrých telefonů s operačním systémem Android, uvedli analytici ze společnosti Credit Suisseve ve své nové zprávě. Výrobce iPhonů je podle jejich závěrů flexibilnější.

  EU schválila jednotnou USB-C nabíječku do dvou let

  Evropská unie rozhodla o zavedení jednotného konektoru USB-C pro smartphony a další elektronické produkty. Uživatelům tak brzy postačí jediná nabíječka pro veškerá elektronická zařízení, díky čemuž se omezí elektronický odpad. Verdikt však znamená vážný problém pro společnost Apple.
  Apple představil iOS 16

  Apple představil očekávaný iOS 16. Co je nového?

  Kalifornská společnost Apple zahájila svou vývojářskou konferenci WWDC22 představením nového operačního systému iOS 16. Ten přináší novinky v podobě personalizace zamykání obrazovky, ale také se zaměřuje na vylepšení iMessage a usnadnění plateb při nákupech.
  Apple WWDC22 v červnu

  Dnes večer odstartuje očekávaná konference Apple WWDC22. Na co se těšit?

  Dnes večer začíná očekávaná vývojářská konference kalifornské společnosti Apple WWDC22 zaměřená na software. Značka na online akci představí nejočekávanější novinku v oblasti jablečných operačních systémů iOS 16, ale také iPadOS 16, macOS 13 a watchOS 9.
  Trh s chytrými hodinkami zaznamenal nárůst

  Chytrým hodinkám se daří. Trh vykázal čtvrtletní nárůst o 13 procent

  Trh s chytrými hodinkami zaznamenal ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce globální čtvrtletní nárůst o 13 procent. A to nehledě na rostoucí inflaci, zastavené dodavatelské řetězce a válku na Ukrajině. Lídrem na trhu zůstává kalifornská společnost Apple. Druhou pozici obsadil jihokorejský Samsung.